Naše klinika

Historie

Naše veterinární klinika byla založena v roce 1995. Po dobu více jak dvaadvaceti let sídlila v areálu Gayerových kasáren nedaleko od centra Hradce Králové. V polovině prosince 2017 jsme se přestěhovali do zcela nových a moderních prostor v ulici Tichá (č.p. 59) na Slezském předměstí v Hradci Králové.

Naše filozofie

Naším cílem je profesionální přístup k našim klientům a léčba jejich čtyřnohých mazlíčků dle nejvyšších standardů odpovídajících současným poznatkům veterinární medicíny. Základem je stanovit precizní diagnózu a následně aplikovat terapii založenou na základě přesně provedených vyšetření.

Dále nabízíme pokročilou diagnostiku, terapii a chirurgické zákroky pro referované pacienty našich kolegů z širokého okolí Hradce Králové. Abychom byli schopni držet krok se současnými trendy veterinární medicíny, navštěvují naši lékaři pravidelně veterinární konference nejen v ČR, ale i v Evropě a USA.

Více o našich konkrétních službách, které nabízíme našim, ale i referovaným pacientům, najdete v sekci Naše služby.

Nová klinika

Díky kontaktům s kolegy z Velké Británie a USA se nám podařilo vybudovat jedno z nejmodernějších zařízení svého druhu v ČR. Samotné přípravy trvaly více než 3 roky, respektovaly nejnovější trendy AAHA (American Animal Hospital Association) a rovněž byl kladen důraz na ekologické pojetí celé výstavby. V celé budově je udržováno klima za pomoci vzduchotechniky a rekuperace. Zdrojem tepla jsou tepelná čerpadla, elektrická energie bude v blízké budoucnosti vyráběna za pomoci fotovoltaických článků. Všechny místnosti pro pacienty a jejich majitele jsou velkoryse proskleny pro zpříjemnění doby strávené na klinice. Celý prostor téměř 400 metrů2 je navíc bezbariérový, bez jediného schodu.

Kliniku je možno rozdělit na několik částí:

Parkoviště – 14 míst pro naše klienty, včetně vyznačeného stání pro invalidy nabízí bezkonkurenční možnost komfortního parkování v centru HK.

Venkovní zahrada – přístupná pro naše klienty zajišťující možnost venčení a setrvání v příjemném venkovním prostoru ať již před či po ošetření. Vybavena je košem na psí exkrementy.

Recepce – po příchodu na kliniku se prosím registrujte u recepční, která zařídí Vaše další ošetření, či pomůže s kompletním sortimentem krmení.

Čekárna – 20 míst v hlavní čekárně, 4 místa v samostatné oddělené čekárně pro kočky, dále pak 8 míst v navazující chodbě pro právě ošetřované pacienty. Dostatek míst k sezení dává našim klientům a jejich pacientům možnost vybrat si komfortní místo po dobu, než budou ošetřeni. Sedadla jsou z odolného polypropylénu a proto nebrání posazení i Vašeho miláčka.

Chodba s WC – na chodbě k jednotlivým ordinacím je umístěna váha, která je pro pohodlné zvážení našich pacientů zabudována bezbariérově v podlaze. WC pro klienty odpovídá náročným požadavkům i pro invalidní spoluobčany.

Ordinace (vyšetřovny) – 3 prosklené ordinace nabízejí prostor pro klinické vyšetření pacientů. Zajímavostí jsou sklápěcí stoly, které jsou určeny přednostně pro kočky a malé psy. V případě potřeby vyšetření velkého pacienta je možné stůl sklopit a dopřát mu tím dostatek prostoru na podlaze.

Treatment room – neboli místnost pro ošetření. V Čechách zatím spíše neobvyklá záležitost, v zahraniční nezbytný standard. V tomto srdci kliniky jsou umístěny veškeré injekční léky, laboratorní přístroje, přípravna na operace. Sousedí přímo s prosklenou hospitalizací pro psy. Proto jsou pacienti neustále pod dozorem a nejsou zavřeni v jiné místnosti bokem bez dohledu.

Zubní sál – samostatná místnost určená pro ošetření chrupu psů, koček, ale také králíků a morčat je nutností pro zabránění kontaminace ostatních prostor aerosolem, obsahujícím bakterie po ultrazvukovém ošetření zubního kamene. Místnost je vybavena dentálním RTG přístrojem včetně digitalizace takto pořízených snímků. Rovněž je zde speciální stůl pro dentální procedury, které umožňují dokonalou hygienu dutiny ústní. Samozřejmostí je inhalační anestezie pro všechny druhy pacientů.

Přípravna nástrojů, sterilizace a dezinfekční smyčka – navazuje taktéž na treatment room. Před vstupem na sál musí každý projít místností, chránící před kontaminací oba operační sály. V této místnosti rovněž probíhá příprava a sterilizace nástrojů. Vybavena je dvěma autoklávy, které umožňují jednorázově připravit operační nástroje v maximálně možném standardu sterility.

Operační sály – 2 operační sály jsou vybaveny mj. inhalační anestézií, LED operačními světly s měnitelnou barvou a intenzitou světla, ICU věž s centrálním rozvodem plynů, elektrokoagulačním přístrojem Caimann®. Dále sály disponují vlastním speciálním okruhem ventilace a to včetně přetlakového větrání, které zabraňuje kontaminaci z okolí. Ortopedický sál je svým vybavením uzpůsoben na provádění celého spektra složitých ortopedických zákroků.

Hospitalizace – díky dodržení maximálních standardů veterinární péče je hospitalizace tvořena dvěma místnostmi. Obě jsou vybaveny v Čechách unikátním systémem KA-510 od firmy Aeolus (USA). Jedná se o boxy, které svým vybavením překonávají jakékoliv doposud běžné standardy. Už jen to, že jsou ze speciální umělé hmoty, která se dokáže přizpůsobit teplotě okolí a nezpůsobuje tepelný šok pro hospitalizované zvíře jako např. nerezové boxy. Dále jsou boxy vybaveny měkkými rošty, které zamezují, aby pacient ležel na mokré podložce. V každém hospitalizačním boxu je odpad, vodní tryska k čištění a elektrická zásuvka. Celkem 9 infuzních pump a 3 lineární dávkovače umožňuje přesné podávání infuzí a léků během pobytu pacienta na hospitalizaci.

Díky prosklenné hospitalizaci pro psy jsou pacienti neustále pod dohledem ošetřujícího lékaře a hospitalizační sestry. Až 17 hospitalizačních míst zde umožňuje nejen pooperační a intenzivní péči, ale také hospitalizaci pro dlouhodobě nemocné.

Hospitalizace pro kočky je vybavena ve stejných standardech. Je zde celkem 12 hospitalizačních míst. Oddělená místnost zajišťuje maximální klid, omezující stres kočičích pacientů.

Hospitalizace pro infekční pacienty – je dispozičně stranou a je určena pro pacienty trpící nakažlivými nemocemi. Prochází se do ní přes dezinfekční smyčku, čímž je omezen přenos infekčních chorob na ostatní pacienty.

Zobrazovací metody – tato speciálně vybavená místnost slouží k přesné diagnostice za pomoci RTG přístroje napojeného na digitalizaci. Dále zahrnuje i špičkový ultrazvukový přístroj s volbou echokardiografie. Celá místnost je schválena pro provoz RTG, případně v budoucnu i pro centrální tomografii. Na stěny je instalována barytová omítka, dveře s olověnou vrstvou chrání okolí (a obsluhu, ostatní klienty a pacienty) před účinkem ionizujícího záření.

Objednávání pacientů

Na naší klinice preferujeme objednávání pacientů. Objednávkový systém nám umožňuje lépe si rozvrhnout čas a věnovat se v danou chvíli plně Vám jako našemu klientovi a i tématu či problémům, se kterými přicházíte. Zároveň Vám tento systém dává šanci si lépe zorganizovat Váš denní program.

Objednaní a akutní pacienti mají vždy přednost před neobjednanými pacienty. Prosíme proto majitele, aby v takových případech byli shovívaví k našemu personálu. Vždy se snažíme omezit případné zdržení objednaných pacientů na minimum. Pro objednání nás kontaktujte v době ordinačních hodin.

U pacientů, kteří byli již ošetřeni na jiném pracovišti, velmi oceníme zaslání lékařské dokumentace o tomto ošetření ještě před samotnou návštěvou našeho pracoviště. Dokumentaci o ošetření může majitel, nebo jeho ošetřující lékař zasílat na emailovou adresu: info@veterinahk.cz

Nákup krmiv a doplňující veterinární sortiment

Na recepci naší kliniky nabízíme kompletní sortiment krmiv a veterinárních diet značky Royal Canin za bezkonkurenční cenu pro naše klienty. Dále je zde možné zakoupit přípravky proti vnějším a vnitřním parazitům. S vlastním výběrem vhodného odčervení, i s jeho případnou aplikací Vám ochotně poradíme a pomůžeme.

V neposlední řadě nabízíme širokou paletu hraček, pamlsků a doplňků pro Vaše čtyřnohé mazlíčky.