naše pracoviště

personál

vybavení kliniky

doplňkové služby

kontakt

sesterská ordinace Benešova

odkazy

Zázemí našich veterinárních lékařů

Naše veterinární klinika byla založena na podzim v roce 1995. Její součástí je i dnes Veterinární pohotovost. Od té doby proběhlo několik zásadních inovací, které nám pomohly zlepšit služby, které Vám nabízíme.

ULTRAZVUK Mindray DC-6 Expert

 

Jeden ze stěžejních diagnostických nástrojů, které používáme na naší klinice, je tento usg přístroj. Pomáhá nám nahlédnout do tělesných dutin zvířat a diagnostikovat tak morfologické a fyziologické odchylky.
Kromě běžných zobrazovacích metod přístroj nabízí také Dopplerovský mód, důležitý pro analýzu krvení a proudění krve, M mód a PW mód nezbytný pro diagnostiku srdečních onemocnění. Sonograf nám také pomáhá při diagnostice gravidity.

RTG MP 15

 

S jeho pomocí hodnotíme stav pohybového aparátu, především kostí a kloubů (zlomeniny, metabolické abnormality, dysplazie,...), tak i onemocnění dalších orgánových systémů.
Přístroj MP 15 je vysokofrekvenční statický rentgen běžně používaný v humálním zdravotnictví.
 

Biochemický a hematologický analyzátor

 

Díky přístrojům na vyšetření krve jsme schopni rychle posoudit vnitřní prostředí organismu a v závislosti na tom ihned reagovat a zvolit vhodnou léčbu. Dostupnost těchto metod je důležitá nejem při akutních stavech našich pacientů, ale také při předoperačním vyšetření a při diagnostice chorob chronického charakteru, jako je např. diabetes mellitus a další endokrinologická onemocnění.

Inhalační anestezie VETNAR na bázi Isofluranu

Anestezie vedená inhalační cestou je k organismu našich pacientů šetrnější, dá se během zákroku rychle a efektivně prohlubovat a naopak, operatér může spánek pacienta zmírnit či přerušit. Námi používané anestetikum Isofluran zatěžuje organismus méně než běžná injekční anestetika. Inhalační anestezie je vhodná zejména u starších pacientů, u kardiaků, u zvířat s ledvinným nebo jaterním onemocněním, ale také u plazů, ptáků a drobných savců.

EKG

 

Elektrokardiograf snímá elektrické impulzy, které srdce vyvolává během své činnosti. Vyšetřujeme jím pohyby rytmu srdce, morfologické a funkční poruchy srdečního svalu.

Laboratorní zázemí

 

Na našem pracovišti provádíme mikroskopické cytologické vyšetření, kterým zjišťujeme povahu abnormalit jako jsou např. kožní změny, kožní "bulky", výtěry z tělních dutin.
Provádíme také koprologické vyšetření na ověření účinnosti odčervení u psů, koček a u exotických zvířat.
Mikroskop je skalním pomocníkem při definování kožních onemocnění (bakteriální záněty, paraziti, plísně, kvasinky).


right Venus